Już na etapie planowania budowy domu, warto pomyśleć o rozwiązaniach, które obniżą koszty jego utrzymania. Im bardziej energooszczędne budownictwo, tym niższe rachunki, a tym samym więcej oszczędności w domowym budżecie. Dzisiejsze technologie dają ogromne możliwości – właściwie zastosowane ograniczą pobór i utratę energii, a tym samym obniżą cenę rachunków, a dodatkowo zwiększą komfort domowników.

Czym są domy energooszczędne?

Budownictwo energooszczędne to jeden z najważniejszych trendów, jeśli chodzi o budowę domu. Coraz częściej inwestorzy zdają sobie sprawę z zalet tego rozwiązania. Domy energooszczędne godzą estetykę, funkcjonalność, dbałość o środowisko i są przyjazne portfelowi. Każdy ich detal zaplanowany jest tak, by dom pobierał i zużywał jak najmniej energii. Podczas budowy dba się o właściwą izolację termiczną, prawidłowy system wentylacyjny, dzięki któremu w domu jest zawsze świeże powietrze, a także o dopasowane do rodzaju domu i potrzeb mieszkańców ogrzewanie. Domy energooszczędne to ciepło, przytulność i bezpieczeństwo – jedne z najczęściej wymienianych cech wymarzonego, rodzinnego domu.

Projekt domu energooszczędnego dla każdego

Biuro projektowe Z500 wychodzi ku zróżnicowanym potrzebom swoich klientów, proponując szeroki wybór projektów domów energooszczędnych. W jego ofercie znalazły się domki parterowe oraz piętrowe, przytulne przestrzenie mieszalne o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych oraz duże, przestrzenne rezydencje, których powierzchnia wynosi nawet 250 metrów kwadratowych. Z zachowaniem zasad energooszczędności można postawić zarówno klasyczny dom, którego cechą charakterystyczną jest spiczasty dach, jak i dom nowoczesny o prostej bryle i minimalistycznym, intrygującym designie, z tarasem albo bateriami solarnymi umieszczonymi na dachu.